Lubelscy zawodnicy na Mistrzostwach Polski w szachach do lat 10

W dniach 23.02.2019 – 03.03.21019 w Szklarskiej Porębie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10.
W zawodach uczestniczyło 66 dziewcząt i 68 chłopców, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach i półfinałach. Województwo lubelskie reprezentowało 4 zawodników.
W grupie chłopców jedynym reprezentantem Lubelszczyzny był Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów „Szachpol” w Łukowie, który zdobył brązowy medal zdobywając 6,5 pkt.
W grupie dziewcząt Monika Borowik z Lubelskiego Klubu Szachowego w Lublinie zdobywając 6,5 pkt zajęła czwarte miejsce. Warto podkreślić, że Monika była jedyną zawodniczką ktora zremisowała z Mistrzynią Polski, której nikomu nie udało się pokonać.
Nikola Adamowicz z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego zajęła 44 miejsce zdobywając 4 pkt.
Anna Oleksiuk z MUKS Gambit w Miedzyrzecu Podlaskim z wynikiem 3,5 pkt zajęła 50. miejsce i uzyskała II kategorię szachową.
Gratulujemy młodzikom i życzymy dalszych sukcesów.